Projekt  „Modernizacja sieci wodociągowej poprzez budowę przepompowni w miejscowości Średzińskie”

realizowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozowju Regionalnego w ramach Zintegrowanewgo Progarmu Operacyjnego Rozowoju Regionalnego

 

 

Przedmiotem projektu była modernizacja sieci wodociągowej poprzez budowę przepompowni w miejscowości Średzińskie. W ramach inwestycji zaplanowano budowę:

    • zbiorników wyrównawczych metalowych o pojemności 100 m3 każdy, budynku kontenerowego o wymiarach 2,40x3,74 m m, kubaturze 19,25 m3, dwie komory zasuw o V=6,28 m3, a także sicei wodociągowej tłocznej i zasilającej o długości 11Om, przewodów zasilających zbiornik, ogrodzenie z siatki meta/owej powlekanej o h= 1,5 m o długości 100 m.

Urządzenia zostały włączone do istniejącej sieci wodociągowej i służą do podwyższenia ciśnienia w sieci wodociągowej.

Planowana inwestycja pozwoliła na pokrycie zapotrzebowania w wodę dla Gminy Suraż. Zapotrzebowanie to zostało stwierdzone na podstawie zgłaszanych potrzeb poszczególnych miejscowości objętych projektem po przeanalizowaniu dotychczasowego funkcjonowania i wydajności istniejących urządzeń. To rozwiązanie techniczne zostało wybrane jako najbardziej ekonomiczne spośród rozpatrywanych dwóch wariantów rozwiązania problemu niskiego ciśnienia w sieci.

 

Ogólna wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozowju Regionalnego w ramach Zintegrowanewgo Progarmu Operacyjnego Rozowoju Regionalnego wyniosła 242 551,48 PLN

Załączniki do treści

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Surażu

Wytwarzający/odpowiadający: Marek Uszyński

Wprowadzający: Marek Uszyński

Data wprowadzenia: 2009-04-28

Modyfikujący: Marek Uszyński

Data modyfikacji: 2009-04-28

Opublikował: Marek Uszyński

Data publikacji: 2009-04-28